Iluvõimlemises on kombineeritud nii balleti elemendid, võimlemine, tants kui ka võimlemisvahendite oskuslik käsitsemine. Kohtunikud hindavad järgmisi komponente: hüpped, tasakaalud, pöörded, painduvus, vahendite käsitlus, kava teostus ja artistlikkus. Kasutatakse järgmisi võimlemisvahendeid: hüpits, rõngas, pall, lint ja kurikad. Vabakava sooritatakse ilma vahendita. Individuaalvõistlustel kasutatakse viit erinevat võimlemisvahendit. Iluvõimlemise rühmad võistlevad kahe vahendiga kavaga. Ühes kavas kasutatakse viit sarnast vahendit (nt. 5 linti) ja teises kavas 3+2 vahendit (nt.2 palli ja 3 rõngast).
Iluvõimlemise reeglid on muutunud aastatega keerulisemaks. Käesolevad reeglid nõuavad võimlejalt väga head koordinatsiooni ja head vahendi tehnikat. Suurem aeg treeningutes kulub vahendi (hüpits,rõngas,pall,kurikad,lint) tehnika, visete ja meisterlikkuse harjutamisele. Tähtis on ka elementide ja vahendi tehnika sooritamise puhtus. Iga väiksemgi viga saab tehnilise täitmise kohtunike poolt karistatud. Meie kõrgelt koolitatud kohtunikel on terav silm ja ükski viga ei jää märkamata. Eesti Võimlemisliidu poolt kinnitatud iluvõimlemise reeglite kohta loe siit: EEVL iluvõimlemise reeglid 2019.
Huvilistele jagame ka Rahvusvahelised iluvõimlemise reeglid, mida on võimalik lugeda inglise keeles Rahvusvahelised iluvõimlemise reegilid ENG ja vene keeles Rahvusvahelised iluvõimlemise reeglid RU